До питання об’єктивності європейського вибору України: історико-правовий та культурологічний аспекти

Ю. Л. Юринець [Yurinets, Yu.]

Анотація


Узагальнені наукові позиції та експертні думки з приводу об’єктивності європейського вибору України. Показано, що для України зближення з Європою є не просто ситуативним союзом, а являє собою цивілізаційний вибір, органічно притаманний українському народу. Послідовно проводиться думка, що «питати, чи має Україна відношення до Європи, все одно, що запитувати, чи мають євреї відношення до Ізраїлю. Європа – будинок України» (К. Бенукідзе). Водночас, показано, що у більший період історії українців фактично застосовувані незахідні (авторитарні) способи адміністративного управління на українських територіях вступали у суперечність з волелюбним менталітетом українців, що призводило до тяжких наслідків у житті України і українців. Зазначається, що і після отримання Україною незалежності система адміністративного управління країною не була приведена у відповідність із західним менталітетом українців, що породжувало напругу у суспільстві і, зокрема, породжувало протести і спричинило дві революції (2004 та 2013–2014 рр.). Ці проблеми не усунені і дотепер.

Ключові слова


закрите суспільство; відрите суспільство; закрита модель адміністративного права; відкрита модель адміністративного права; східна цивілізація; західна цивілізація

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.© Ю. Л. Юринець [Yurinets, Yu.], 2016

Creative Commons License

Ця праця може використовуватись відповідно до умов ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International («Атрибуція — Некомерційне використання — Без похідних творів» 4.0 Всесвітня).